Marcovia żółta ponownie na podium

W dniu 28 listopada 2015 odbył się halowy turniej piłki nożnej dla rocznika 2006. W Ośrodku Sportu i Rekreacji dzielnicy Praga Południe nasza drużyna po raz drugi w tym miesiącu wywalczyła III miejsce. Wygrała drużyna Poloneza Warszawa, która okazała się bezkonkurencyjna i wygrała wszystkie mecze.

Tabela turnieju wyglądała następująco:

1. Polonez Warszawa          - 12 pkt. (bramki: 25-5),

2. UKS 141 Warszawa I         - 9 pkt.  (bramki: 12-5),

3. Marcovia Marki                   - 6 pkt.   (bramki: 7-8),

4. UKS 141 Warszawa II        - 3 pkt.  (bramki: 4-15),

5. Olimpia Warszawa              - 0 pkt.  (bramki: 2-17),

Nasza drużyna wystąpiła w następującym składzie: Bartosz Jakusz-Gostomski, Rafał Kryca, Mateusz Hoppe, Bartosz Wilkowski, Bartosz Tomasik, Adam Pielasa, Maciej Górka, Fabian Czapliński, Igor Mikołajczuk, Julian Janiszewski, Jakub Matykiewicz, Kacper Król.

Trener: Michał Drużba

Marcovia rozpoczęła dobrze ten turniej i wygrała w pierwszym meczu z Olimpią Warszawa 2:0. Bramki strzelili Kuba Matykiewicz oraz Julek Janiszewski. Asysty zaliczyli Mateusz Hoppe oraz Kuba.

W drugim meczu trafiliśmy na drużynę Poloneza Warszawa, która była zdecydowanie najsilniejsza w tym turnieju. Warto dodać, że Polonez gra w najwyższej klasie rozgrywkowej, więc 5 klas wyżej od naszej drużyny. Pomimo tego nasza drużyna nawiązała walkę i walczyła jak równy z równym. Przy wyniku 5:2, mieliśmy bardzo dobrą okazję na zdobycie trzeciej bramki. Bardzo dobrze dysponowany tego dnia, Kacper Król wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale został bardzo brutalnie sfaulowany. Obrońca Poloneza został natychmiast wyrzucony z boiska przez sędziego. Nasi grali przez dwie minuty w przewadze, ale niestety nie udało nam się strzelić kolejnych bramek.

Bramki dla naszej drużyny strzelili Kuba Matykiewicz po podaniu Julka oraz Kacper Król po podaniu Igora Mikołajczuka.

W trzecim meczu walczyliśmy o drugie miejsce z pierwszą drużyną UKS’u, ale niestety przegraliśmy 1:0. Naprawdę szkoda, bo to był bardzo wyrównany mecz i mogliśmy go wygrać. Bartek Wilkowski po indywidualnych rajdach miał dwie sytuacje sam na sam z bramkarzem. Naprawdę było blisko wygranej.

W ostatnim meczu turnieju graliśmy o trzecie miejsce z drugą drużyną UKS’u 141 Warszawa. Chłopcy zafundowali nam prawdziwy horror. Na 3 minuty przed końcem przegrywali 1:2 i podium nam uciekało ale wtedy błysnął formą Kacper Król, który strzelił dwie bramki. Pierwszą bramkę w meczu dającą nam prowadzenie strzelił Julek Janiszewski po akcji indywidualnej. Przy dwóch bramkach Kacpra dwukrotnie asystował Igor.

Klasyfikacja strzelców bramek dla naszej drużyny:

1. Kacper Król                – 3 bramki,

2. Julian Janiszewski    – 2 bramki,

Kuba Matykiewicz     – 2 bramki,

Klasyfikacja podań otwierających drogę do bramki (asyst):

1. Igor Mikołajczuk         – 3 asysty,

2. Julek Janiszewski      – 1 asysta,

Kuba Matykiewicz      – 1 asysta,

Mateusz Hoppe          – 1 asysta,

Gratulację za walkę do końca i do zobaczenia na następnym turnieju.