Ważne zwycięstwo z Dragonem Bielany !!!

W 9 kolejce ligowej Marcovia Marki wygrała bardzo ważny mecz z zespołem Dragon Bielany 3:2. Mecz miał bardzo podobny przebieg do pierwszego spotkania tych zespołów. Wysokie prowadzenie Marcovii po pierwszej połowie i pogoń Dragona w drugiej połowie. Niewiele zabrakło a byłby ponownie remis.

W pierwszej połowie Marcovia grała lepiej i strzeliła 3 bramki nie tracąc żadnej. Wynik spotkania otworzył bardzo szybko, bo już w 2 min. meczu Fabian Czapliński. Nasz środkowy pomocnik tym razem okazał się skutecznym egzekutorem a podawał mu Wiktor Kośnik.

Drugą bramkę strzelił w 20 min. Maciek Zygmunt. Na czystą pozycję wyprowadził go Kuba Matykiewicz.

Ostatnią bramkę strzelił Kacper Król po indywidualnej akcji i rajdzie przez całe boisko. Dragon wykonywał rzut rożny a Kacper przechwycił piłkę na swoim polu karnym i już nie dał się nikomu dogonić. Rajd zakończył pięknym strzałem z linii pola karnego gości.

Druga połowa to dwie bramki Dragona i zero po stronie Marcovii. Trzecia kwarta przegrana 0:1 wcale nie była zła. Sytuacji pod bramką gości nie brakowało. Były naprawdę czyste sytuacje na strzelenie bramki. Aż trudno uwierzyć, że nic nie wpadło.

Czwarta kwarta pod koniec była trochę nerwowa. Dragon strzelił dość przypadkową bramkę na 3:2 i od tej pory Marcovia już tylko pilnowała wyniku. Udało im się dowieźć zwycięstwo do końca meczu.

Ten wynik może mieć decydujące znaczenie o pozostaniu w IV lidze. Do zakończenia sezonu została już tylko jedna kolejka i będziemy walczyć o to miejsce z Mewą Krubin. Dragon już na pewno nas nie może wyprzedzić. Ostatni mecz na wyjeżdzie z liderem tabeli Bobrem Tłuszcz. Zagrajcie tak jak w pierwszej kwarcie z tym zespołem w Markach. Trzymamy kciuki.